Tahteavaldus

On kolm võimalust, kuidas väljendada oma tahet annetada pärast surma elundeid ja kudesid siirdamiseks:

1. Rääkige oma lähedastega

Rääkige oma pereliikmetele, milline on Teie suhtumine surmajärgsesse doonorlusse. Enne surnult elundite ja kudede eemaldamist küsivad arstid perekonnaliikmetelt või teistelt lähedastelt surnud isiku eluajal väljendatud tõekspidamist. Lähedastel on palju kergem, kui nad teavad inimese enda arvamust. Kui surnud isik on elundite ja kudede annetamisega eluajal nõustunud, siis teised isikud ei või seda keelata.

2. e-tahteavaldus

Oma tahet annetada pärast surma elundid ja koed siirdamiseks saab väljendada ka elektroonselt. Selleks sisenege tervise infosüsteemi www.digilugu.ee ID-kaardi või mobiil-ID abil ning valige Tahteavaldused. Kindlasti teavitage oma otsusest ka lähedasi.3. Doonorikaart

Soovi korral võite kaasas kanda ka doonorikaarti. Doonorikaardi võib täita iga inimene, kui ta on nõus surmajärgselt loovutama oma elundeid ja kudesid siirdamiseks. Kindlasti on oluline, et lähedased teaksid Teie otsust.

Doonorikaarti ei ole vaja registreerida.

Doonorikaardi saate välja lõigata infolehelt Suurim kingitus on elu. Soovi korral saadame infolehe Teile postiga, selleks palun kirjutage koordinaator@kliinikum.ee või helistage 731 8274.

ama